Kurucu Temsilcisi

Temelinde en güzel hedefler ve samimi niyetlerin mayası olan Akasya Kolejimizin kuruluşu, bir destanı anımsatan hatıralarla doludur.
Olmazları olduran girişimcilik ruhu ve bu ruhun doğurduğu kutsal gaye… Yani EĞİTİM. Biz sizlerle beraber kendimizi eğitime adadık. “İnsana hizmet en yüce değerdir” der büyüklerimiz. Hele birde eğitim hizmeti olunca, yüzyıllara damga vuran bir oluşumun içinde buluyorsunuz kendinizi…

Sevgili Öğretmenim,

Sahip olduğun değer asla tartışılmaz ve sen, bilgi medeniyetini sevgiyle kurmaya aday en yüce şahsiyetsin. O halde uğruna milyonlarca kelime ve bir o kadar nefes tükettiğin bu yavruların akademik donanım ve benliklerini en ideal şekilde örgüleştirmelisin. Gelecek on, yirmi, otuz hatta yüz yılın bilgi mirasından sen sorumlusun. Bu sorumluluğun idrakini kılcal damarlarına kadar hissetmelisin. Bir millet seninle ya yücelecek, yada geride kalacaktır.
Sizlerle kolkola, omuz omuza, açıldığından bu yana tam 25 yıldır Akasya Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize dünya standartlarında eğitim vermenin mücadelesini veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.

Sevgili Velilerim,

Öncelikle geçmişten günümüze kadar bize güvenip evlatlarını teslim eden sizlere sonsuz şükranlarımı sunarım. Sahip olduğumuz tüm imkanlarımızla çocuklarınızı en üst düzeyde yetiştirmeye gayret ettik ve ediyoruz. Bu uğurda sizlerin beklentilerini çok iyi anlıyor ve bu beklentilerinizi gerçekleştirmeye yönelik başta kaliteli bir idare ve öğretmen kadrosu ilkemizden taviz vermeksizin her türlü imkanlarımızı seferber ediyoruz. Ve bundan sonraki süreçte “öğrencim merkezli yaklaşımımızdan” vazgeçmeksizin eğitim hizmetlerimizi devam ettireceğimize canı gönülden inanabilirsiniz.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Her şey sizin için, sizse geleceğimiz içinsiniz. Bu güzel vatanımızın kalkınmasında ve ilerlemesinde elbette sizler rol alacaksınız. Bu gün biz sizler için nasıl seferber oluyor ve çok kaliteli bir eğitim almanız için bir çok yenilikleri size sunabiliyorsak, sizler daha fazlasını gelecek nesillere sunacaksınız. Bunu sizden beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum.
Ben, her geçen yıl daha bilinçli ve daha sosyal bir nesil profiliyle karşı karşıya olduğumuz inancındayım. Her ne kadar yeni nesille bazı değer yargılarımız zayıflamış gibi görünse de bunun bir geçiş süreci olduğunu ve zamanla geçmişi çok güçlü olan bu milletin evlatlarının gerçek misyonunu bulacağını ümit ediyorum.

Sevgili Gençler,

Siz asil bir milletin torunlarısınız. Bu paralelde ülkeniz ve de devletiniz asırlar boyu dünyada lider ülke ve lider devlet olmuşlar. O halde büyük düşününüz. Hayallerinizi alabildiğine açınız. İdealleriniz dünya çapına erişsin. Ve size sunulan bu güzel eğitim fırsatlarını geleceğiniz için iyi değerlendiriniz. Engellerden korkmayınız. Engeller ne kadar büyük olursa, bunları aştıkça başarınızın da o kadar muhteşem olacağını göreceksiniz.
Bu duygularla başta sizlere, ailenize ve eğitim mimarlarınız öğretmenlerinize en kalbi duygularımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

      Hüseyin UYKUTAN
Kurucu/Genel Müdür